  • Lenovo Yoga Slim 7 15ILL9 Ultra 7-258V-32GB-1TB SSD - 15.3" 2.8K OLED - LAPTOP Lenovo Yoga Slim 7 15ILL9 Ultra 7-258V-32GB-1TB SSD - 15.3" 2.8K OLED - LAPTOP
Categories
  • Video Games
  • Monitors
  • Laptops
  • PC Components
  • Gaming Accessories
  • Mobile Phones
  • Accessories
  • Collectables
    • Action Figures
    • POP! Funko
    • Amiibo
  • Printers
  • Simulators
    • Racing
    • Flight
    • VR
  • Virtual Reality (VR)
Latest Products
TCL 85P8K 85
TCL 85P8K 85" QLED 4K HDR TV 144Hz Smart TV
1,099 JOD
TCL 50V6C 50
TCL 50V6C 50" Direct LED 4K HDR Smart TV with Google TV Dolby Audio
249 JOD
Resident Evil Requiem Deluxe Edition + Steelbook - PlayStation 5
119 JOD
PRAGMATA - Nintendo Switch 2
PRAGMATA - Nintendo Switch 2
59 JOD
PRAGMATA - PlayStation 5
PRAGMATA - PlayStation 5
59 JOD
SAMSUNG Tab A7-WIFI (SM-T503N)
SAMSUNG Tab A7-WIFI (SM-T503N)
89 JOD
FANTECH WGP16 NOVA II D Wireless PS5 Contoller Gray
49 JOD
Death Stranding 2: On The Beach Collector's Edition - PlayStation 5
299 JOD
  • electro-track-order-icon
  • Free Delivery
    For Orders Over 200JD
  • electro-thumb
  • 99% Customers
    Feedbacks
  • electro-return-icon
  • Warranty
    Is Real
  • electro-payment
  • Payment
    Secure System
  • electro-brands-icon
  • Only Best
    Brands
% -1,199 JOD
Lenovo Yoga Slim 7 15ILL9 Ultra 7-258V-32GB-1TB SSD - 15.3
Lenovo Yoga Slim 7 15ILL9 Ultra 7-258V-32GB-1TB SSD - 15.3" 2.8K OLED - LAPTOP
Brand: Lenovo
  • Share
  • Tweet
Product SKU: 83HM006LAX
Available:
Only 1 item in stock
1 item in stock
In stock
Pre-order
Out of stock
Notify me When Available
You will receive an email when the product is available.
  • Description
  • Shipping & Returns
  • Reviews
Processor Specifications
Processor Generation Intel® Core™ Ultra Processors (Series 2)
Processor Family Intel® Core™ Ultra 7 258V
Processor Speed Up to 4.8 GHz
Processor Cache 12MB
Number of Cores 8 Cores - 8 Threads
Memory
RAM Capacity 32GB
Memory Type LPDDR5x-8533
Storage
Storage Capacity 1TB
Storage Type SSD M.2 2242
Graphic Card
Graphic Manufacturer Intel
Graphic Model Arc™ Graphics 140V
Graphic Memory Source Integrated
Display Specifications
Display Size 15.3"
Display Technology OLED
Dolby Vision®
Trueblack 600
Glass
X-Rite®
Display Resolution WQXGA+ (2880x1800) 120Hz
Touch Screen No
Inputs & Outputs
Keyboard Backlit
Arabic
Keyboard Backlight Yes
Ports 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps)
with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 2.1
1x HDMI® 2.1
up to 4K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Optical Drive NA
Camera FHD 1080p + IR with E-shutter
ToF Sensor
Audio 4 stereo speakers
2W x2 (woofers)
2W x2 (tweeters)